DRUŠTVO

Ozren dobija banju vrijednu 3,5 miliona evra

Banjsko-turistički kompleks ”Terme Ozren” u Kakmužu, opština Petrovu, koji je trenutno u izgradnji, trebalo bi da počne sa radom naredne godine, rekao je Slaviša Jović, direktor kompanije ”Milojević Gilje-gas” iz Bijeljine, u čijem sastavu su i Terme.

Jović je istakao da su zbog nepovoljnih vremenskih uslova, te problema sa izvođačima radova i imovinsko-pravnim odnosima oko dijela zemljišta, građevinski radovi usporeni, ali se očekuje mnogo brži napredak u narednim mjesecima.

“Još se rade zemljani radovi. Završena je ploča na podrumu hotela i restorana, kao i grubi građevinski radovi bazena. U narednom periodu krećemo sa zidanjem objekata”, rekao je novinarima Jović, naglasivši da će završna finansijska konstrukcija projekta biti iznad prvobitno procijenjenih 3,5 miliona evra.

27972503_10213160690545868_2114940778915535309_n

Prema njegovim riječima, ovog mjeseca biće uveden i novi izvođač radova na bušenju bunara sa termo-mineralnom vodom, projektovane dubine oko 900 metara, s obzirom na to da se bugarska kompanija povukla iz projekta nakon iskopanih 30 metara i prve cementacije, a po ugovoru taj posao je trebalo da bude završen prošle godine.

“Trenutno je na gradilištu oko 40 radnika, a po odmicanju posla i uvođenja novih izvođača uskoro će ih biti oko stotinu”, rekao je Jović.

terme

Prema planu, kompleks će u prvoj fazi obuhvatati hotel sa 60 soba i sedam apartmana, restoran, deset zatvorenih i otvorenih bazena, svečanu i kongresnu salu, zdravstveni centar, te objekte i sadržaje koje prate hotel u rangu sa četiri do pet zvjezdica.

Načelnik opštine Petrovo Ozren Petković rekao je da je izgradnja banjsko-turističkog kompleksa “Terme Ozren” veliki projekat za ovu opštinu, ali i Republiku Srpsku. On očekuje da će njegovom realizacijom biti obezbijeđeno oko 50 novih radnih mjesta za mještane ove lokalne zajednice, lokalni proizvođači poljoprivrednih i drugih proizvoda moći će lakše plasirati svoju robu a Opština će ostvariti benefite kroz koncesije i druge prihode.

Glas Regije

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button