VIJESTI

Osnovica za rentu 682 KM po metru kvadratnom

Skupština opštine Petrovo utvrdila je danas konačnu građevinsku cijenu metra kvadratnog korisne površine stambenog i poslovnog prostora za 2017. godinu na području ove lokalne zajednice u iznosu od 682 KM, koja će služiti kao osnovica u tekućoj godini za izračunavanje rente, saopšteno je iz opštinske uprave.

Odbornici su usvojili odluku o subvenciji za plaćanje komunalnih usluga, i to 2.800 KM na ime troškova snabdijevanja pijaćom vodom /2,5 KM mjesečno po domaćinstvu/ i 2.650 KM na ime troškova odvoza smeća iz domaćinstava /2,5 KM mjesečno/.

Subvencije se odnose na porodice u kojima žive djeca sa posebnim potrebama, korisnike novčane pomoći i socijalne zaštite, kao i korisnike tuđe njege i pomoći, ako im je to jedini izvor prihoda, te porodice sa četvoro i više djece, porodice sa teško oboljelim članovima domaćinstva, kao i porodice poginulih boraca Vojske Republike Srpske i ratne vojne invalide zaključno sa četvrtom kategorijom invaliditeta.

U ovoj godini, opština Petrovo stipendiraće sedam novih redovnih studenata sa prebivalištem na području ove lokalne zajednice, i to 10 mjeseci po 100 KM, a za dodjelu stipendija biće raspisan javni konkurs.

Odbornici su za direktora Doma zdravlja “Ozren” Petrovo imenovali Zdravka Stanića, specijalistu porodične medicine iz Doboja, koji je tu funkciju obavljao i u prethodnom mandatu.

Za člana Školskog odbora Osnovne škole “Sveti Sava” Kakmuž, u ime opštine Petrovo kao jedinice lokalne samouprave, imenovana je Zorica Simić iz Kakmuža.

Odbornici su usvojili programe rada i finansijske planove lokalnih javnih ustanova – “Kulturno-turistički i sportski centar”, Dom zdravlja “Ozren” i Centar za socijalni rad, kao i program rada Dobrovoljne vatrogasne jedinice Petrovo.

Usvojen je i izvještaj o radu Pravobranilaštva Republike Srpske – sjedište zamjenika u Doboju za prošlu godinu.

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button