DRUŠTVO
Osnovci iz Lipca snimali emisiju “Moje selo veselo”
Osnovna skola "Sveti Sava", područno odjeljenje Lipac danas je učestvovala u snimanju emisije "Moje selo veselo". Emisija je kolažno -putopisnog tipa, a u produkciji Radio televizije Republike Srpske.
Prvo je održana ekološko-muzička radionica "Mjuziklaža" u kojoj su učenici ponovili, a i proširili znanja o ekologiji i reciklaži. Obzirom na to da Lipac nema tablu sa nazivom sela učenici su izradili tablu od recikliranog materijala koja će biti postavljena na ulazu u selo, piše Dobojski info.
Posebno oduševljenje kod djece izazvao je dolazak poznatih ličnosti, Bojana Ivkovića, Nenada Okanovića i Đorđa Milovanovića. Učenici su na kraju napravili i muzičke instrumente od recikliranog materijala uz koje su zajednički, za kraj, odsvirali pjesme.



