Petrovo prodaje nepokretnosti u poslovnoj zoni Sočkovac
Skupština opštine Petrovo donijela je danas odluku o prodaji nepokretnosti u poslovnoj zoni Sočkovac, po početnoj prodajnoj cijeni od 51.779 KM, saopšteno je iz Opštinske uprave.
Riječ je prodaji površine od 5.364 metra kvadratna putem usmenog javnog nadmetanja – licitacije.
Odbornici nisu usvojili prijedlog da se odobre sredstva za saniranje štete od poplava, uz generalnu primjedbu da utrošak sredstava nije dovoljno obrazložen.
Načelnik opštine Ozren Petković ocijenio je konstruktivnom raspravu o ovoj tački, te najavio da će se novi dorađeni prijedlog odluke naći na narednom skupštinskom zasjedanju.
Jednoglasno su donesene odluke o opštinskim administrativnim taksama, o raspisivanju izbora za članove savjeta mjesnih zajednica, kao i o privatizaciji dvije stambene jedinice u objektu na Lužanjku u Petrovu, koje su dodijeljene na korištenje i u kojima žive članovi dvije porodice poginulih boraca, prenose agencije.
Odbornici su jednoglasno donijeli i odluku o nabavci toplovodnih kotlova za centralno grijanje zgrade opštine i Doma kulture u Petrovu, te odluku kojom je opština Petrovo, na Javno komunalno preduzeće “Voda”, prenijela pravo vlasništva na korištenom motornom vozilu za odvoz smeća i korištenom automobilu.
Na ovom skupštinskom zasjedanju jednoglasno su odobreni grantovi od po 5.000 KM Domu zdravlja “Ozren” i Fudbalskom klubu “Zvijezda” Kakmuž, a Fudbalskom klubu “Ozren” Petrovo od 12.000 KM.
Donesen je i okvirni program obilježavanja Miholjdana – krsne slave i Dana opštine, te imenovan Organizacioni odbor za tehničke i druge pripreme.



