BIZNIS

Petrovo: U rad pušteno novo postrojenje kompanije “Meser grupa”

Danas je u Sočkovcu kod Petrova u rad pušteno novo postrojenje za proizvodnju ugljendioksida kompanije za proizvodnju gasova “Meser grupa” ukupne vrijednosti 6.000.000 KM.

Vlada Republike Srpske i resorno ministarstvo dali su punu podršku razvoju kompanije “Meser” na prostoru Srpske, a ona je novim pogonom uvećala proizvodnju za oko 200 odsto.

Direktor kompanije “Meser” za BiH i Sloveniju Valentin Ilijev rekao je da drugo postrojenje predstavlja proizvodnu liniju kapaciteta dvije tone na čas, u odnosu na dosadašnjih 800 kilograma, kao i vlastitu bušotinu vode dubine oko 500 metara.

On je naveo da je u novu proizvodnu liniju uloženo oko 5.000.000 KM, a za bušotinu oko 1.000.000 KM.

– Uz podršku resornog ministarstva vrlo brzo smo dobili građevinske dozvole – rekao je Ilijev i najavio novu investiciju u izgradnju postrojenja tri.

On je dodao da se ugljendioksid koristi u prehrambenoj i metalskoj industriji, kao i za druge namjene.

Rukovodilac proizvodnje Milorad Đurković rekao je da ovaj pogon sa najnovijom tehnologijom zapošljava deset ljudi.

(Agencije)

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button