Super start sezone, Doviciozo kralj Katara

Vozač Dukatija Andrea Doviciozo pobijedio je u prvoj ovogodišnjoj trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Katara.

Doviciozo je slavio rezultatom 42:36,902 minuta.

Italijan je u uzbudljivoj trci uspio da se odbrani od napada Marka Markesa iz Honde u posljednjoj krivini i tako ostvari drugu uzastopnu pobjedu na stazi Losal.

Aktuelni šampion Markes kroz cilj je prošao sa 0,023 sekunde zaostatka, a treće mjesto zauzeo je Kal Kračlou iz LCR Honde sa 0,320 sekundi zaostatka.

- Ne znam šta da kažem, bila je to pomalo neobična trka. Generalno, mogu biti veoma zadovoljan kako je sve počelo - rekao je Doviciozo.

Višestruki svjetski šampion 40-godišnji Valentino Rosi iz Jamahe trku je počeo kao 14. a završio je na petom mjestu sa 0,6 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Druga trka u Moto GP šampionatu na programu je 31. marta, za Veliku nagradu Argentine.